Backhaus'da Sağlıklı Ekmeklerle Kahvaltı Keyfi

Gönderen: Kategori: Haberler Tarih: Yorum: 0 Okunma: 1307

Hansel ve Gretel’in masalındaki ekmek ve şeker evinden esinlenerek hazırlanan Ekmek Fırını, Backhaus'da hem sağlıklı ekmeleri restaurantınında yiyebiliyor, hem de evinize götürebiliyorsunuz.

Yurtdışında örneklerinin çok olduğu Bakery’ler yavaş yavaş İstanbul’un güzide semtlerine de yayılıyor. Bunlardan büyük bir aile olan Backhause en önemlilerinden biri...

2004 yılında yarattıkları Backhaus, Almanca “Fırın Evi” anlamına geliyor. İlk açıldıkları yıldan itibaren şubelerine bir yenisi daha ekleyerek 6 şubeye ulaşan marka her şubesini kendi bünyesinde işletiyor. Türkiye’nin en yenilikçi fırını olmakla beraber aynı zamanda modern ve leziz bir pastane bölümleri de yer alıyor.

Tezgâhlarında ekmeklerden keklere, kuru pastalardan farklı çeşit pastalara ve makaron çeşitlerine kadar birçok modern ve geniş çeşitte lezzeti bir arada bulabildiğiniz bir bölümü var. Bunların yanında fırına ek restoranlarıda bulunan Backhaus’da ekmek ve pastalar dışında kahvaltı ve hızlı atıştırmalıklar mevcut...

Zayıflamak isteyenlere özel ekmek

backhause-istanbul.jpg

Avrupa’nın ünlü ekmek şeflerinin reçetelerinden yola çıkan Backhaus, çok tahıllı ekmeklerden ekşi mayalılara kadar zengin ekmek çeşitleri sunuyor. 1 diliminde 64 kalori bulunan Backhaus Fitty ile 1 dilimi 50 kalori olan Backhaus Voll-Gut ekmekleri, diyet yapanlar, formuna ve sağlığına dikkat edenler için ideal.

Konu ekmek olunca mekan kurucuları da oldukça titiz davranıyor. Backhaus kurucu ortaklarından Dr. Hilal Duruk’da bu titizliğin insan vücudunda yarattığı etkileri hakkında bizleri bilgilendirerek ekmeklerini anlatmaya başlıyor.  “Alman Fonksiyonel Gıda Enstitüsü, insanların günlük ihtiyaçlarına uygun ekmekler hazırlıyorlar. Ekmeklere ekstra lif ilave ediyorlar. İleri yaşlarda ortaya çıkan kemik erimesine karşı kalsiyum ve kalp hastalıklarına karşı korumak amacıyla magnezyum gibi mineralleri sağlayan bakla kırması, keten tohumu, buğday kepeği gibi lif oranı yüksek ekmekler üretiyorlar. Backhaus olarak biz de Fitty ekmeğimizde bu reçetenin izlerini takip ettik ve Alman Fonksiyonel Gıda Enstitüsü tarafından onaylı Backhaus Fitty ekmeğini ürettik. Fitty ekmeğinde insanların düzenli olarak Omega 3 almaları için keten tohumunu ekliyoruz. Lif oranı yüksek ve kalorisi düşük ekmekler vücudun gereksinimlerini karşılıyor. Lifli oldukları için tok tutarak sindirim sistemini düzenliyor. Böylece, zayıflamak isteyenler hem gerekli mineralleri alırken hem de aç kalmadıkları için diyetlerinde devamlılıklarını sürdürebiliyorlar” diyerek mineraller açısından zengin ekmeklerden özellikle diyet yapanların günde 4 dilim olarak yemesi gerektiğini belirtiyor.

*Akasya, Kanyon, İstinye Park, Aplus, Atrium, Ataköy, Nişantaşı ve Yeşilköy'de şubeleri bulunan Backhaus, sağlıklı ekmek yemek istenler için her gün kapılarını lezzetseverler için açıyor. 

Etiketler: kahvaltı

Yorumlar

Yorum bırakın

Lokasyon ekle