Hakkımızda

Backhaus’u Hansel ve Gretel’in masalındaki ekmek ve şeker evinden esinlenerek 2004 yılında yarattık. Backhaus Almanca “Fırın Evi” anlamına gelir. 2014 itibari ile toplam 9 şubemizin 6 tanesi fırın-kafe, 3 tanesi fırın-restoran olarak hizmet vermektedir. Üstün ürün ve hizmet kalite standartlarımızı korumak için hiçbir bayilik talebine olumlu cevap vermedik, tüm şubelerimizi biz işletiyoruz.

Türkiye’nin en yenilikçi fırını olmakla beraber aynı zamanda modern ve leziz bir pastaneyiz. Tezgâhımızda ekmeklerden keklere, kuru pastalardan pastalara ve makaron çeşitlerine kadar birçok modern ve geniş çeşitte lezzeti bir arada bulabilirsiniz. Ürünlerimizin kalitesinin, çeşitliliğinin ve eşsiz lezzetlerinin arkasında Almanya’da bize destek veren 100 kişiden fazla ARGE ekibi bulunmaktadır. Bu ekibimizin geliştirdiği özellikle çavdarlı, yulaflı, tam tahıllı ve değişik tohumlarla zenginleştirilmiş bol lifli ekmek çeşitlerimizi diyetisyenler ve doktorlar sağlıklı beslenme için öneriyor.

Şubelerimizde hizmet verdiğimiz müşterilerimizin yanı sıra Türkiye’nin en seçkin otellerindeki dünyaca ünlü şefler de misafirleri için Backhaus’un leziz ekmeklerini ve pastalarını tercih etmektedir. 2014 itibari ile çoğu 5 yıldızlı otel, premium catering firmaları ve havayolu şirketleri olmak üzere 150’yi aşkın toptan müşterimize günlük unlu mamul ve pastacılık ürünleri sunmaktayız.

Biz endüstriyel bir fırın veya pastane değiliz. Ürünlerimizi zanaatkâr heyecanıyla üretiyoruz. Bize göre el yapımı ve günlük üretilen ve taze sevk edilen ürünler her zaman daha lezzetli ve butiktir. Bu yüzden ürünlerimizi uluslararası hijyen standartlarındaki 4500m2lik üretim tesisimizde günlük olarak üretiyoruz. Bu ürünleri yine günlük ve taze sevkiyatla siz değerli müşterilerimize ulaştırıyoruz. Ayrıca ürünlerimizin üstün lezzet standardını korumak için de çok sıkı takip ettiğimiz bir kalite kontrol ve geri dönüş sistemimiz var.

Backhaus’un başarısının arkasında Duruk ailesinin gıda ve restorancılık sektöründe 40 seneyi aşkın tecrübesi bulunmaktadır. Backhaus markasını yaratırken İreks GmbH ile ortaklığımızdan gelen 23 senelik ekmekçilik & pastacılık tecrübesi ile Gelik restoranlarından gelen 40 senelik restorancılık tecrübemizi birleştirdik. Dr. Hilal Duruk ve Dr. Mehmet Çetin Duruk tarafından kurulan şirketimiz oğulları Ömer Duruk ve Ege Duruk tarafından yönetilmektedir.

Mergen Gıda San. ve Dış. Tic. A.Ş.


Lokasyon ekle